BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Instrukcijos, kaip įveikti fobijas ir baimes.

Posted by davatka on 12 Kov 2010

 

Didžiausias fobijas ir baimes galima įveikti pasitelkiant logoterapinę paradoksaliosios intencijos metodo techniką. Ši technika grindžiama tuo, kad „fobijos kamuojamas pacientas patiria gydomąjį poveikį pamėginęs panorėti to, ko dažniausiai bijo. Šitaip jo baimė galiausiai netenka peno“ (Viktor E.Frankl).

Remiantis šiuo metodu reikia labai stipriai panorėti to, ko labiausiai bijai, žinoma, tik tą akimirką, nes savaime suprantama, kad šis noras nėra rimtas ir galutinis, tačiau svarbu akimirką puoselėti būtent jį. Žmogus bent jau mintyse nusijuokia ir žaidimas tą pačią akimirką laimėtas. Čia svarbu juoktis baimei į akis ir tokiu būdu vis labiau nuo jos atsitraukti.
Pateiksiu keletą baimės/fobijos ir jos įveikimo pavyzdžių:
1. Klaustrofobijos baimė. Reikia labai stipriai panorėti apalpti, žodžiu, pasistengti įsibaiminti tiek, kiek įmanoma.
2. Mirties baimė. „Nuo šiol kasdien bent tris kartus mirsiu nuo širdies smūgio!”
3. Drebulio fobija (prieš egzaminą, pasirodymą). “Na dabar aš padrebėsiu, tegul visi pamato, kaip aš puikiai sugebu drebėti!”.
4. Mikčiojimo baimė. Stengtis specialiai dar daugiau mikčioti.

Pasak psichiatro Viktor Frankl, kuris gydydamas pacientų baimes naudodavo šią techniką, po kelių savaičių ar mėnesių, pacientams visos baimės ar fobijos pranykdavo.
Tad įsivardinkite savo baimes ir pasitelkę šį metodą pabandykite jas įveikti.

Padėkite savo komentarais pažvelgti į šias baimes su humoru ir pasitelkdami minėtąjį metodą parašykite, kaip jas įveikti: Skrydžio lėktuvu baimė, vienatvės baimė, vairavimo baimė, baimė netekti darbo, baimė ieškant nerasti darbo, baimė suklysti, baimė viešai kalbėti (pamiršti kalbą), vorų baimė, tamsos baimė, stomatologų baimė (skausmo baimė), aukščio baimė, ginekologo baimė, ligos baimė, patyčių baimė (žmogus bijo kalbėti, eiti į viešą vietą, nes iš jo pradės šaipytis) ir t.t.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Comments

30 Responses to “Instrukcijos, kaip įveikti fobijas ir baimes.”

 1. Margarita on Kovas 20th, 2010 22:50

  Turiu baimę viešai kalbėti, nebijau pamiršti, nebijau kritikos, bet bijau atsistoti prieš auditoriją. Žinau kada atsirado baimė, tačiau nesurandu jos priežasčių ir negaliu įveikti.

 2. Erika on Gegužė 23rd, 2010 14:54

  Labai bijau būti viena ir niekaip neįveikiu šitos baimės.. Atrodo, kada būsiu viena, tai man būtinai kas nors nutiks… na šiaip taip jau yra buvę.. turbūt dėl to ir bijau… buvau viena namie ir mane pradėjo dusinti ir nebežinojau net ką daryti, labai išsigandau, paskui po truputį nurimau, nes žinojau, kad greit grįš mano draugas ir man nieko nenutiks..pastoviai galvoju kaip bijau vienatvės ir stengiuosi išvengti buvimo vienai.. bet tenka kartais būti ir atrodo, kad išprotėsiu viena bebūdama.. Kaip tai įveikti?…

 3. davatka on Gegužė 23rd, 2010 15:02

  Erika, manau, kad jums reiktų pradėti psichoterapiją. Jos metu jums padėtų nustatyti iš ko tos baimės kyla ir [adėti jas įveikti.

 4. Ūžesiai ausyse on Birželis 22nd, 2010 13:02

  Erikai pasiūlyčiau pasižiūrėt seną gerą “Soliarį” su Banioniu. Neįmanomybė likti vienai.

 5. Daugutis on Birželis 24th, 2010 11:12

  kaip iveikti uzmusimo baime nu tarkim aini mustis ir tau atrodo kad ta zmogu gali uzmust ir tai tiesiog suparilizioja ir nk negali padari… kaip tai pasalinti????

 6. davatka on Birželis 24th, 2010 11:19

  neiti muštis

 7. Daugutis on Birželis 24th, 2010 11:24

  patarkkit nes nieko negaliu reike kaikuriem draugam padet ir nieko negalesiu padari ten nuvazeves…. tai ka man ten nuvazeves tik vaizdu pasizet??????

 8. BIJAU on Rugpjūtis 7th, 2010 17:36

  PATARKITE KA DARYTI LABAI BIJAU TAMSOS KA TIK ATSIGULU I LOVA PASIDARO LABAI BAISU IR NEGALIU UZMIGTI IR NIEKAIP NEGALIU JOS IVEIKTI

 9. Donatas on Rugsėjis 6th, 2010 14:59

  Turiu juokinga bet rimta problema. Urofobija arba drovios pusles sindromas kai reikia visiško privatumo nusišlapinti. PVZ: viešajame tuolete labai sunkiai ar is vis to neišiaina padaryti. Gal kas turit protingu minciu? Kaip kovoti su tuo?

 10. Donatas on Rugsėjis 6th, 2010 15:02

  Bandete si gydima? padejo kiek nors?

 11. davatka on Rugsėjis 8th, 2010 16:03

  Donatai, tai gal bandykite tokias mintis viešąjame tuolete: ne tegul tik kas įeina, kaip paleisiu srovę, viską aptaškysiu, ateikit mielieji, užeikit :D

 12. Tararam on Lapkritis 17th, 2010 22:20

  Davatka tai prajuokinai.
  Daugutis,as ir turiu tokia problema. Padekit.

 13. Tomas on Sausis 4th, 2011 22:46

  Donatai ir man si problema ,bandau ja iveikti reikia atitolinti mintis ir galvoti apie kanors gero ,nereikia panikuoti jog nepavyks nusislapinti ,jug kas nera susidures su sia problema niekas net negalvoja apie tave kaip tu slapiniesi. O siaip reikia daug praktikuotis viesuose tuoletuose ,rusijoje,amerikoje zmones renkasi po grupele po 2 zmones ir vaiksto i tuoletus ir bando taip ja iveikti ,as irgi noreciau taip treniruotis ,bet kolkas nerandu tokiu pazystamu ar netgi nepazystamu ,kurie noretu kartu bandyt tai iveikt.Todel siulau tau susiekt su manim parasyk i emaila mano mantas3099@gmail.com galesim susitikt kada. :)

 14. mamyte on Sausis 16th, 2011 19:01

  sveiki,turiu didelia baime likti viena namie su vaikiuku,,is kart mastau kas bus jai as nualpsiu kaip vaikas vienas bus,iskart man pradeda trukti oro pradeda pykinti,ir suktis galva,bijau kur viena iseiti ,kur isvaziuoti uz miesto nes pradedu mastyti o jai kas pasidarys blogai su sirdim ar bespes greitoji atvaziuoti..labai bijau mirti…;( nebezinau ka bedaryti,,bijau vaikscioti prekybos centre negaliu buti uzdaroj patalpoj toliau nuo isejimo nes taip atrodo truks man oro…ir taip jau treji metai..cia viskas ivyko po priepolio vasara…labai issigandau..ka daryti?

 15. aliutė on Vasaris 28th, 2011 20:26

  mamyte, aš turiu tokią pačią problemą. Bijua nualpt, bijau numirt, bijau viena namie būt, kad tik kas nenutiktų :( žinau, kad reikia nueiti pas psichoterapeutą ir neužleisti šios problemos, bet tai padaryti taip nemalonu…

 16. Mii on Balandis 9th, 2011 19:12

  Labai bijau kraujo. Vien tik apie ji prakalbus ar pagalvojus man pasidaro silpna, sutraukia venas [bent jau toks jausmas]. :(

 17. modestas murauskas on Birželis 23rd, 2011 21:50

  man 12 metu ir as labai bijau lipti aukstai man dreba kojos ka dart

 18. modestas murauskas on Birželis 23rd, 2011 21:52

  mano broliai padare toki slidima kaip lokio pedoi bet sesiais kartais mazesnio aukscio ir as negaliu uzlipti ant medzio kur yratas slidimas man dreba kojos ir svaigsta galva ka daryt!!!!!!!!!11

 19. dovis on Liepa 4th, 2011 09:24

  modestai,
  zinau kas tau galetu padeti jai tu bijai aukscio tai tau reiktu padaryti skrydi parasiutu… (as nejuokauju tai tau tikrai padetu) tik brangej kainuoja
  ————————————————–
  AS LABAI BIJAU TAMSOS PRASAU PADEKIT!

 20. Kotryna on Rugpjūtis 17th, 2012 17:02

  Labai bijau miegoti viena,buti toliau nuo aplinkiniu,kurie galetu suteikti reikalinga pagalba,nes visada isivaizduoju,kad budama viena galiu uzdusti,numirti,nualpti. Tai kankina mazdaug metus,bet siuo metu tai sustiprejo. Nezinau ka daryti,man 18 metu ir siuo metu miegu su mama. Geda pripazinti,bet nebegaliu daugiau taip kankintis. Aciu uz patarimus!

 21. Sigitas on Vasaris 3rd, 2013 21:16

  Man 26 metai. Labai bijau kristi. Esu sokes parasiutu ir tai net gi labai patiko. Bet mazesniam aukstyje jauciuosi nepatogiai. Su didziausia baime susiduriau visai nesenai, baseine. Man buvo sunku nusokti net nuo zemesnio tramplyno - padariau tai keleta kartu, bet baisu kiekviena karta, nors gal ir po truputi maziau. Uzlipes auksciau, niekaip neistengiau zengti kritimo link net per 20min ir su draugo palaikymu. Man atrodo, kad bijau ne paties aukscio, o butent kritimo, to momento kada apima nesvarumo jausmas, tada jauciuosi itin nepatogiai. Sitoki dideli diskomforta pajauciu net jei tenka kristi sapne.

 22. Viktorija on Vasaris 19th, 2013 20:00

  Man 13 metu ir as ziauriai bijau VORU….as nk negaliu padaryti.Kai as pamatau vora as iskart sustingstu as bijau pajudeti ir spoksau i ji ir viena karta vos nenualpau man bloga darosi…
  Prasau jei kas nors zino kaip su sia baime kovoti tikrai pasakykite! :(

 23. mats on Rugsėjis 1st, 2013 15:36

  bijau tamsos :( bet labiausiai nervuoja kad bijau aukscio :( pagalbos? :D

 24. juks on Gruodis 9th, 2013 18:12

  Norint įveikti baimę, reikia įsivaizduotį baimės
  objektą ir raminti savę, tai daug kartu kartoti (įsivaizduoti)
  po kurio laiko prie tos baimes objekto artintis ir galbūt pamatyti, kad tu ištikrūjų nebijai, kad tai negrėsminga, ir pajusti ramybę, bei pasitikejimą savimi.

  P.S. Šis metodas nevisiem gali veikti,tačiau vis pasibandykit.

 25. juks on Gruodis 9th, 2013 18:23

  Tai labai tinka ergofobams gydyti (bijantiems darbo),aukščio baimei gydyti (įsivaizduoti kad jūs laipiojat arba vaikščiojat 200m. aukštyje ir nenukrentant jausdami pasitikėjima savimi ir ramybę, tai reikia įsivaizduoti kuo aiškiau).
  Šitas metodas nelabai tiktu bijanties mirties, nužudymu, homofobijos…

 26. juks on Gruodis 9th, 2013 18:25

  Paneikite arba pridėkite minčių apie metodą.

 27. maja on Gruodis 15th, 2013 18:26

  Aš ir turiu baime kada pažiuriu siaubo filma man nebesinori megot nes galvoju kad iš filmo ta butibe ateis viena karta neužmigau kokies ketures valanadas rytia atcikelusvisa diena bijojau but viena namie prašau kaip nors padekit;(

 28. Hematologas on Kovas 26th, 2014 16:22

  Dr. Harpritas Singh Hira yra parašęs knygą: “Kaip įveikti baimes?”. Siūlyčiau pasiskiatyti, aks susiduria su tokiomis bėdomis. O pavyzdžiui kraujo baimę išgydyti man padėjo hematologas. Pas jį ėjau su didžiausia baime, bet po pirmo apsilankymo ta kraujo baimė ir apskritai apatija bet kokiam dūriui išgaravo.

 29. 3412 on Birželis 12th, 2015 09:54

  Aš turiu tokią baimę vorams. Tik pamatau vorą ir mane nukrato šiurpulys ir norisi bėgti kuo toliau nuo voro. Kaip man išsigydyti šią fobiją? Niekas nepadeda ką išbandau. Vieną kartą draugė davė palaikyti vorą galvojo nebebijosiu tai aš apalpau jo net nepalietusi.

 30. Inesa on Vasaris 12th, 2018 19:52

  Aš turiu baimę ir ji mane slegia jau daug metų bijau susirgti kokia liga, apalpti darbe nes atrodo negalėsiu daugiau dirbti mane išmes iš darbo paniekins.Sunku dirbti kai taip atrodo kad gali taip įvykti.Ji mane lydi tarsi sekioja tos mintys niekaip negaliu atsikratyti. Jaučiuos ir psichologiškai prastai.Lankau psichiatrą ir lankiau psichologę niekas nepadėjo.Geriu vaistus Onelar, Fluanxol. Spaudimas šokinėja, širdis daužosi,toksai silpnumas kamuoja kūne atrodo nualpsiu bus blogai.

Leave a Reply
 • Inesa: Aš turiu baimę ir ji mane slegia jau daug metų bijau susirgt...
 • 3412: Aš turiu tokią baimę vorams. Tik pamatau vorą ir mane nukrat...
 • Drabuziu kabyklos: Gerai pastebeta apie marskinius...
 • Hematologas: Dr. Harpritas Singh Hira yra parašęs knygą: "Kaip įveikti ba...
 • Amour et voyance: voyance gratuite en ligne ile de franceConsulter ce superbe ...